Історія часопису «ЄГ»

У 20-х роках минулого століття в Західній Україні (Волинь, Полісся, Галичина) силою Духа Святого пройшло євангельське пробудження. На початок 30-х років у цьому краї уже нараховувалося разом з молоддю 12-16 років більше 50 тисяч віруючих ХВЄ (в члени церкви тоді приймали з 16-18 років). На той час не було жодного часопису українською мовою, а потреба в ньому постала велика.

На Кременеччині за це взялися віддані Божій справі і своєму народу два молоді духовні працівники-ентузіасти Михайло Вербицький і Григорій Федишин. За їхньої ініціативи й наполегливості був заснований для церков ХВЄ часопис «Євангельський голос» українською мовою, присвячений поширенню голосу Євангелія. Перше число часопису вийшло в світ в м. Кременці в січні 1936 року. Часопис виходив щомісяця на 20 сторінках форматом 23х15 см. За період з січня 1936-го року до 1939-го вийшло 43 чи 44 номери часопису.

У вересні 1939 року випуск «Євангельського голосу» припинився. І він замовк майже на два десятиліття… Почалися часи лихоліття, в бурях якого загинули найперші засновники і працівники часопису «ЄГ». Адміністратор Григорій Федишин був замучений в казематах Золочівської тюрми у 1941 році (читайте «ЄГ» №№ 111 – 1995р., 144 – 2003 р., 145 – 2004 р.) редактор Михайло Вербицький зник безвісти у 1945 році.

У 1958 році в Аргентині (Буенос Айрес) у видавництві «Дорога життя» була зроблена спроба відновити випуск «Євангельського голосу» як незалежного часопису з більшим форматом, але на 16 сторінках. Часопис виходив щоквартально. Редагували його брати Василь Хамула і Володимир Королюк. У 1958 році вийшли у світ чотири номери часопису, в 1959-му і 1960-му роках – по два номери, а в 1961-му – лише один. І з невідомих причин випуск часопису припинився.

Минули роки, і лише в 1968 році в Торонто (Канада) за наполегливої ініціативи брата Петра Шелестовського (29.10.1912 – 27.04.1988), уродженця села Огризківці, що на Тернопільщині, було відновлено випуск часопису «Євангельський голос», як «Офіційного органу Слов’янського Союзу п’ятидесятницьких церков у Канаді та українських п’тидесятницьких церков у США». Часопис виходив щоквартально на 32 сторінках форматом 23х15 см. Редагував часопис обдарований Господом для цієї справи «вроджений редактор» брат Петро Шелестовський.

«Євангельський голос» виходив аж до середини 1993 року. Було випущено 100 номерів часопису. Петро Шелестовський був його незмінним редактором протягом більше 20-ти років (практично до кінця життя). Він видав 82 номери журналу. Останніх 18 номерів вийшли під редагуванням братів В. Сенька і В. Шилюка.

У 1993-му році, після 55 років подорожування по світу, часопис «Євангельський голос» знову повернувся «додому» в Україну, у м. Кременець, туди, де він народився.

Перед цим у Торонто в Союзі п’ятидесятників Канади за участю представників Союзу ХВЄП України М. Мельника, Г. Черненка і М. Камінського був підписаний канадсько-український «Договір-умова» про передачу часопису в Україну для спільного видавання. Завідувач канцелярією СХВЄП України В’ячеслав Каплун передав копію цього Договору у Державний комітет України по пресі (сьогодні Державний комітет телебачення та радіомовлення України) для реєстрації журналу «ЄГ», як міжнародного (українсько-канадського) видання, але цього документу для створення міжнародного видання виявилося недостатньо. Тоді, за попереднім погодженням з канадською стороною в особі голови Відділу Союзу п’ятидесятників у Канаді брата В. Сенька, журнал був зареєстрований від Союзу ХВЄП України.

Союз запросив В. Каплуна на посаду головного редактора журналу і доручив йому створити редакційну колегію та видавничу раду часопису. Вагомий вклад у створення редакції журналу «Євангельський голос» вніс відомий християнський поет, автор багатьох пісень, колядок, віршів і статей, пастор Григорій Черненко.

Таким чином часопис знову почав видаватися в Кременці за участю двох редколегій (з часом канадська сторона відмовилася від співпраці, почавши видавати власний часопис «Євангельська вістка»).

Уже в жовтні 1993 року вийшов перший номер журналу «ЄГ» у Кременці (101-й за канадською нумерацією) на 36 сторінках, накладом 5000 прим. Редакція журналу «ЄГ» у Кременці продовжує успішну працю під керівництвом головного редактора В. Каплуна. Ось уже понад 20 років журнал виходить регулярно 4 рази на рік. Зараз (у 2018 році) його наклад складає 8 000 примірників. Журнал видається українською мовою і розповсюджується серед християн різних конфесій в Україні та за кордоном у 12 країн світу.

Крім журналу редакція «Євангельський голос» видала більше двадцяти книг, брошур та поетичних збірок християнської тематики.